Технології репродуктивної медицини

Насамперед допоміжні репродуктивні технології (далі ДРТ) були з успіхом застосовані для появи на світ малюка ще в далекому 1978 році. З того часу технології удосконалилися і модернізувалися і до сьогоднішнього дня вже більше 5 мільйона людей по всьому світу з’явилися на світ за допомогою даного методу.

ДРТ – це способи боротьби з безпліддям, де певні або всі стадії процесів запліднення і раннього формування ембріонів здійснюються поза організмом матері. Клініка репродуктивної медицини в Україні надала вже багатьом жінкам шанс завагітніти.

Діагностування безпліддя

Для встановлення чи може бути показано використання ДРТ і визначення першопричин безпліддя здійснюється ряд аналізів подружжя, таких як: 

  • вивчення гормонального потенціалу жінки; 
  • визначення достатнього просвіту фаллопієвих труб; 
  • обстеження стану внутрішнього шару матки; 
  • вивчення значень спермограми;
  • виявлення у чоловіка і дружини наявність інфекційних захворювань. 

Слідом за тим як подружжя здали всі аналізи і першопричини ненастання зачаття встановлені, настає етап боротьби з безпліддям, що триває близько або менше року. Коли лікування не забезпечує ефекту, тобто не настає зачаття, подружжя направляються на терапію за допомогою ДРТ. Тим хто переступив 35 річний вік ДРТ можуть бути призначені до закінчення цього терміну. Крім того приводом для лікування за допомогою ДРТ можуть виступати і деякі хвороби, при яких завагітніти без застосування ЕКО неможливо апріорі.

Насправді, самої широко поширеною серед пацієнтів методикою ДРТ стала методика ЕКЗ –екстракорпоральне запліднення. При цій процедурі зачаття і початкові дні зростання і розвитку ембріонів відбуваються поза жіночим організмом. Лікування за допомогою ЕКЗ організовано з послідовних стадій. На першій стадії виконується стимулювання сильної овуляції, для отримання якомога більшої кількості зрілих яйцеклітин для подальших процедур. Схеми стимулювання сильної овуляції існують різні і призначаються лікарем-репродуктологом окремо для кожної жінки.

Куди звернутися?

Клінікою, яка була в числі перших спеціалізувалися на лікуванні відсутності настання вагітності в Києві є лабораторія Дахно. З 1994 року і по сьогоднішній день дана лабораторія трансформувалася в Інститут Репродуктивної Медицини. 

Наш центр репродуктивної медицини розташований у власному будинку в рамках обласної лікарні міста Києва. Центр лікування безпліддя IRM є медичною клінікою в приватній власності, хоча і знаходиться в сусідстві з державними лікарнями. Незважаючи на те що інститут приватний, ще при його підставі закладалися принципи загальнодоступності медичної допомоги і співпереживання до пацієнтів.

Згідно статистичних даних, по всьому світу встановлено понад 48 млн пар, які зазнають труднощів з настанням вагітності. В Україні подібних пацієнтів – 1 мільйон, і щорічно в центри медичної репродуктології приходить все більше пар за допомогою в появі на світ здорових малюків. У ІРМ з успіхом діагностують і лікують безпліддя і у чоловіків і у жінок: щороку більше 500 нових людей народжується завдяки нашим кваліфікованими фахівцями.