Ліс через Прозорро-продажі

З моменту набуття чинності Регламент ЄС про лісоматеріали допомагає боротися з незаконною торгівлею деревиною та забезпечує отримання лісових ресурсів із легальних джерел у всьому світі. Не виняток і Україна, яка підписала Угоду про Асоціацію з ЄС. Зазначений регламент забороняє  на ринку ЄС незаконно заготовленої деревини та його продукція. Новий закон також підтримує міжнародні зусилля щодо припинення вирубки лісів та захисту біорізноманіття шляхом ліквідації ринку незаконно заготовленої деревини.

Дані показують, що імпортери з ЄС більш обережно перевіряють свої джерела постачання. Нині споживачі української деревини все більше усвідомлюють наслідки незаконних операцій з лісом. Як результат  поведінка на ринку змінюється, і країнам-виробникам пропонується активізувати дії, що доводять — товари, які вони експортують законні.

В Україні донедавна через незаконну торгівлю деревиною багато місцевих громад були позбавлені засобів для існування. З впровадженням системи електронних закупівель Прозорро-продажі з 01.02.2020 року відповідно до Постанови №1178 для малого та середнього бізнесу відкрилися нові можливості.  Адже участь у участь в публічних онлайн-аукціонах   — це прозорі умови для ефективної співпраці для держлісгоспів, а також для малого і середнього бізнесу.

Переваги електронних закупівель

До переваг електронних закупівель у системі Прозорро-продажі sale.ueex.com.ua  варто віднести:

 1. можливість подання пропозицій для аукціону віддалено;
 2. зручний моніторинг ринку та активності користувачів;
 3. уся тендерна документація в одному місці;
 4. легко подати, змінити або забрати пропозиції;
 5. контакт із системним консультантом, в т.ч. у технічних питаннях;
 6. автоматичне відкриття інформації.

Торгівля деревиною для потреб різних галузей економіки із використанням електронних площадок — перспективний напрям діяльності, який дозволяє уникнути:

 • непрозорих схем;
 • тіньових механізмів;
 • корупції тощо.

Процедура відкритого аукціону дозволяє продати чи купити ліс або пиломатеріали у обсязі від 150 куб. м. або якщо його вартість стартує не менше 200 тис грн. Через законодавчі обмеження переведення усієї деревини в електронний модуль не зовсім можливе. На сьогодні лідер продажів і постачання деревини Закарпаття.

Чому «Українська енергетична біржа»

Компанія «Українська енергетична біржа» https://sale.ueex.com.ua/news/promizhnyj-sklad-derevyny-v-elektronnij-systemi-prozoro-prodazhi

— це:

 1. 100% безпечна угода;
 2.  надійне збереження даних;
 3.  вигідні умови співпраці.

За інформацією, яка розміщена у публічного доступі у 2020 році відбулося 1800 аукціонів, у яких взяли участь 608 учасників. Завдяки електронному модулю  сукупний прибуток склав 400 млн грн. Це значна сума, яка могла зупинитися у кишенях недобросовісних чиновників.

Як взяти участь

Для того, щоб взяти участь у Прозорро-продажі, необхідно:

 •  обрати надійний акредитований майданчик sale.ueex.com.ua;
 •  пройти реєстрацію та завантажити документи;
 •  оплатити договір;
 •  отримати кваліфіковану консультацію у разі необхідності;
 • провести аукціон;
 • підписати угоду;
 •  отримати кошти.